Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Zajęcia dodatkowe dla dzieci to nie tylko nauka tych konkretnych tematów serwowanych na zajęciach, która oczywiście jest bardzo ważna, ale również rozwój społeczny i emocjonalny. Zaszczepianie pasji, wytrwałości i obowiązkowości. Dzięki zajęciom pozalekcyjnym można poszerzyć również grono znajomych dziecka o osoby o podobnych zainteresowaniach. Przynależność do grupy jest dla młodego człowieka bardzo istotne.
 Podróże kształcą- te mini podróże również :)

Robotyka

W świecie, który staje się światem automatyzacji i sztucznej inteligencji, gdzie roboty są naszą rzeczywistością, znajomość i biegłość poruszania się w tym obszarze jest absolutną koniecznością. Nasze dzieci nie mogą zostać w tyle. Obecnie  lodówka może być urządzeniem bardziej zaawansowanym niż niegdyś Sputniki lecące w kosmos.  Robotyka dla dzieci to zarówno świetna zabawa jak i ogrom wiedzy technicznej, które dzieci chłoną z radością. Spektakularne konstrukcje tworzone przez małych konstruktorów  sterowane zdalnie za pomocą laptopa  robią zawsze wrażenie. Takie zajęcia to z pewnością niezła inwestycja w przyszłość naszych pociech.

Język Obcy

Dość oczywiste jest, że w obecnym świecie bez języka ANGIELSKIEGO (komunikuje się nawet  2 miliardy ludzi) nie da się już swobodnie poruszać. Przydatne i bardzo popularne są również NIEMIECKI (ponad 100 mln w samej Europie i 130 mln na świecie), HISZPAŃSKI (ponad 550 mln), FRANCUSKI (120 mln) , PORTUGALSKI (200 mln), ROSYJSKI (ponad 250 mln) i WŁOSKI (70 mln) oraz te trudniejsze ARABSKI (470 mln), JAPOŃSKI (130 mln), CHIŃSKI/MANDARYŃSKI (ok. 1,5 mld ludzi) czy KOREAŃSKI (ok. 90 mln).

Nauka gry na instrumencie

Do wyboru mamy tu szereg popularnych instrumentów m.in.: gitara, pianino, fortepian, skrzypce, perkusja, flet itd.
Kolejne badania potwierdzają, że nauka gry na instrumentach bardzo dobrze wpływa na pracę mózgu poszerzając jego możliwości. Mało się o tym mówi, ale ogromna większość najtęższych umysłów w historii świata również potrafiła grać na jakimś instrumencie...zbieg okoliczności, przypadek? Nie sądzę :)

programowanie

Tu chyba nie trzeba nic pisać :)
...wspomnę tylko, że jest to jeden z najszybciej rozwijający się rynków pracy, a podstawowa umiejętność programowania już dziś jest standardem w wielu z pozoru odmiennych branżach.
Na początek najlepiej zacząć od Scratch potem Python, Java Script, Java, C++ czy SQL i Delphi  itd.

kółko matematyczne

Obecny świat na matematyce stoi. Nie zawsze o tym pamiętamy, a to właśnie matematyka jest królową nauk :)

kółko teatralne

Jest elementem wychowania artystycznego, podnosi pewność siebie, rozwija wyobraźnię oraz inteligencję emocjonalną...
Obecnie w wielu zawodach musimy występować przed szerszą publicznością...wówczas procentują "teatralne" umiejętności zdobyte w dzieciństwie .

modelarstwo

Wyobraźnia, kreatywność, innowacja...modelarstwo to idealne zajęcia dla tych którzy chcą być oryginalni, chcą być twórcami i producentami...

projektowanie stron internetowych

Gdybyśmy posiadali te umiejętności ta strona wyglądała by prawdopodobniej dużo ładniej i moglibyśmy ją zrobić dużo taniej :)

kółko szachowe

Jedna z gier najlepiej rozwijających logiczne i strategiczne myślenie. Tania, prosta i w zasięgu ręki każdego :)

taniec

Jest w każdym człowieku, w którym bije serce, nie u każdego jest jednak wyeksponowany:) Taniec wyraża emocje, osobowość, synchronizuje pracę dwóch półkul mózgowych...no i ta umiejętność przyda się na imprezie czy weselu ;)

...

...

grafika i rysunek

Na co dzień się nad tym nie zastanawiamy, a przecież im więcej jako ludzie korzystamy z różnego rodzaju ekranów (komputery, tablety, telefony, TV itd.) tym więcej mamy doczynienia z grafiką i rysunkiem...to właśnie jest to, wszechobecne: grafika, rysunek, wideo...

druk 3d

Żyjemy w czasach, w których druk 3D jest już wszechobecny w przemyśle, a niebawem będzie wszechobecny w naszych domach.

zajęcia plastyczne

Rozwijają wyobraźnię, usprawniają integrację sensoryczną, są świetną zabawą

nauka śpiewu

Śpiew to nie tylko emisja głosu, ale też ćwiczenia przepony i kontrola oddechu. Poza tym pięknie komponuje się z muzyką.
A może i wielka kariera dla tych z talentem...choć podobno talent to tylko 10% sukcesu, a cała reszta to trening i praca...

zajęcia z ceramiki

Jak ludzkość wróci do epoki naczyń glinianych to będziemy przygotowani :) a tak na poważnie to: te zajęcia są super integracją sensoryczną, uczą wyobraźni przestrzennej, rozwijają zdolności manualne itd...

kółko logicznego myślenia

To nie matematyka to logika. Uczy też kreatywności...na pewnym teście, do najbardziej znanych tajnych służb było zadanie: zabetonowana na równo z  podłogą stalowa rurka o dł. 200mm, a w niej piłeczka pingpongowa i narzędzia do jej wydobycia (piłeczkę w nieuszkodzonym stanie należało wydobyć z rurki): młotek, dłuto i piła... wszyscy poddani temu testowi od razu fiksowali się tylko na tych narzędziach i ponosili fiasko...te narzędzia były tu tylko przeszkodą, trzeba było spojrzeć inaczej...dopiero jeden, uczestnik, któremu  potwornie zachciało się siusiu to zrobił... jak myślisz co?